همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

کلاهبرداری جدید در لیزینگ خودرو

18 اسفند 1393

پدیده کلاهبرداری شرکت‌های لیزینگ خودرو به داستانی سریالی و کش‌دار تبدیل شده است. در جدیدترین مورد یک شرکت لیزینگ دیگر نیز به جمع کلاهبرداران پیوسته است.


 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایسنا، در حالیکه تنها حدود 30 شرکت مجوز رسمی بانک مرکزی برای فروش لیزینگی (قسطی) خودرو را کسب کرده‌اند اما تعداد زیادی شرکت لیزینگ بی و نام نشان تنها با ثبت در اداره ثبت شرکتها به فعالیت مشغولند.

همین چند ماه پیش بود که اخباری در رابطه با کلاهبرداری شرکت لیزینگ خودروی نگین خودرو آفتاب منتشر شده بود و اخیرا نیز اخباری در رابطه با کلاهبرداری و پلمپ دفتر فروش شرکت "پدیده برتر پارسه" شنیده می‌شود.

یکی از مالباختگان این شرکت در این رابطه گفت: حدود یک ماه پیش مبلغ 9 میلیون و 600 هزار تومان را به عنوان پیش‌پرداخت برای خرید یک دستگاه تیبا واریز کردم.

وی با بیان اینکه قرار بود 15 روزه خودرو تحویل شود، خاطرنشان کرد: با این حال در مراجعه به دفتر شرکت متوجه شدم که مدیرعامل شرکت فرار کرده و دفتر آن نیز پلمب شده است.

 این مالباخته ادامه داد: این شرکت دارای شماره ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها بود و ما به همین دلیل به آن اطمینان کردیم بنابراین اگر ثبت شرکت ابزاری برای جلوگیری از کلاهبرداری نیست، مسوولان از فعالیت این شرکتها جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: یکی از مالباختگان این شرکت موتورسیکلت خود را فروخته و یک دستگاه پراید برای مسافرکشی ثبت نام کرده بود اما حالا حتی همان موتور را نیز برای کسب درآمد، ندارد.

 


881
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش