همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

تصویب ۳ طرح سازمان فنی‌وحرفه ای در شورای عالی اشتغال

18 اسفند 1393

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با بیان اینکه طرح آموزش های بازار محور گام بلندی در راستای حمایت از تولید ملی و سرمایه انسانی است گفت:۳ پیشنهاد را در شورای عالی اشتغال برای توسعه اشتغال به تصویب رساندیم.


کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به اینکه طرح آموزش های بازار محور گام بلندی در راستای حمایت از تولید ملی و سرمایه انسانی است گفت: این آموزش‌ها مولفه مهمی در باور کردن فضای کسب و کار از مشاغل خانگی تا کارگاه های کوچک و بزرگ تولیدی, صنعتی و خدماتی است و خلق حماسه اقتصادی و بهبود محیط کسب و کار در کشور با به همراه دارد.

 وی با اشاره به توجه ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مراحل قبل از تولید,حین تولید و پس از تولید محصولات ادامه داد: این مجموعه مدل هایی را برای ایجاد اشتغال معرفی می‌کند که با حضور بخش خصوصی منجر به ایجاد اشتغال پایدار در کشور خواهند شد.

 پرند اظهار کرد: در شرایطی که کشور با مشکل بیکاری روبروست و 40 میلیون جمعیت غیر فعال در کشور وجود دارد، توجه به  اشتغال پایدار و توسعه کسب و کار خرد و کوچک ضروری است.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی  حضور و مشارکت بخش خصوصی در زمینه توسعه اشتغال پایدار کشور را موثر دانست و افزود: مشارکت و همکاری بخش خصوصی،نخبگان مهارتی،سمن‌ها، کارآفرینان و سرمایه گذاران در راستای اجرای طرح های اشتغالزا بسیار مهم و قابل توجه است.

 وی گفت:از جمله اهداف اجرای این طرح همگام شدن با تهمیدات کشور در وضعیت اقتصاد مقاومتی،ایجاد اشتغال پایدار و اجرای عدالت آموزشی به ویژه آموزش های فنی و حرفه ای است.

معاون وزیر کار با اشاره به  3 پیشنهاد سازمان فنی و حرفه ای در شورای عالی اشتغال اشاره کرد و افزود: توسعه مشاغل خُرد و کسب و کارهای کوچک و متوسط، توانمندسازی و ارائه آموزش های مهارتی به فارغ التحصیلان بیکار با تاکید بر اشتغال پایدار و آموزش های مهارتی و توانمندسازی روستائیان، ساکنان مناطق مرزی و محروم با تاکید بر اشتغال پایدار؛ مصوبات شورای عالی اشتغال در زمینه توسعه اشتغال زایی در کشور است.

 پرند ادامه داد:در راستای این 3پیشنهادات طرح ارتقای شایستگی های دانشجویان و دانش آموختگان باتوجه به نیاز بازار کار را در برنامه داریم. حدود40 میلیون نفر جمعیت غیر فعال در کشور مشغول فعالیت است که 30 درصد از بیکاران و 3.5 درصد از جمعیت غیر فعال تحصیلات دانشگاهی دارند که این رقم رو به افزایش است .در صورت بی توجهی و عدم تعییر؛فرهنگ مدرک گرایی به معضل تبدیل خواهد شد.

وی با ارائه آماری از روند رو به رشد متقاضیان تحصیلات ارشد و دکترا در کشور بیان داشت: افراد دارای تحصیلات دانشگاهی تا چند سال دیگر به جمعیت فعال کشور اضافه شده و با توجه به پیشرفت صنعت، کشاورزی و خدمات و با فراگیری مهارت در رشته های تحصیلی مورد نیاز در کشور و آشنایی با دنیای واقعی کار می توانند وارد دنیای کسب و کار شوند.

 


846
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش