همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

ربیعی: سبد کالا طبق وعده توزیع می شود

19 اسفند 1393

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توزیع سبدهای کالایی طبق وعده‌های داده شده به طور منظم انجام می‌شود.


 به گزارش مشرق، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان دومین همایش جهت‌گیری‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار شد به جمع خبرنگاران آمد و به سؤالات پاسخ داد.

وی در ابتدا با اشاره به اینکه توزیع سبدهای کالایی طبق وعده داده شده به طور منظم انجام می‌شود، اظهار داشت: شخصا به 2 مرکز توزیع سبد کالا مراجعه کردم و از این جهت مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه صندوق‌های بازنشستگی تأمین اجتماعی، عشایر و روستاییان و فولاد برای افزایش بهره‌وری به لحاظ سهامداری ادغام خواهند شد، گفت: به جای ادغام فیزیکی این صندوق‌ها برای توسعه فعالیت‌ها و انجام اقدامات مولد اقتصادی این صندوق‌ها نه به لحاظ فیزیکی بلکه به لحاظ سهامداری ادغام شده و یک هلدینگ مشترک میان آنها ایجاد خواهد شد.

ربیعی با تأکید بر اینکه نسبت منابع و مصارف صندوق‌ها با مخاطره مواجه شده است، گفت: هم اکنون استخدام‌های دولتی کاهش یافته و خروجی‌ها افزایش داشته است و در کنار آن صندوق‌ها با چالش‌هایی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه طبق وعده رئیس‌جمهور موضوع صندوق‌ها در اولویت اول برنامه ششم توسعه‌ کشور خواهد بود، گفت: این صندوق‌ها همانند دیگر مسائل مهم کشور در اولویت اقدامات اقتصادی خواهند بود و قطعا حمایت خواهند شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات اخیر صندوق بازنشستگی فولاد تأکید کرد: با توجه به مسئولیتی که داشتم مشکلات صندوق فولاد را مد نظر قرار داده و در این خصوص تلاش کردیم نگرانی‌ بازنشستگان کاهش یابد بنابراین عقب‌ماندگی این صندوق از 5 ماه به یک ماه رسیده و تنها حقوق باقی مانده اسفند ماه است که طبق برنامه‌ریزی‌ها پرداخت خواهد شد.

ربیعی گفت: بنا نداریم صندوق‌های چهارگانه (بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی، بازنشستگی فولاد و روستاییان و عشایر) با بخش خصوصی وارد رقابت شود بلکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده فعالیت‌های سودآوری در راستای حمایت از قشر زحمتکش کارگر و بازنشسته خواهد بود.

وی افزود: این صندوق‌ها به عنوان موتور محرکه رشد اقتصادی خواهد بود و یکی از استراتژی‌های مهم افزایش دخالت شرکای اجتماعی در صندوق‌ها است.

860
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش