همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

حذف یارانه پردرآمدها قانون بوده و ارتباطی به بودجه سال 94 ندارد

6 فروردین 1394

علی محمد احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: با اینکه در قانون بودجه سال 93 بنا بود دولت این اقدام را انجام دهد اما به دلیل نبود اطلاعات و ساز و کار مناسب تاکنون این موضوع اجرایی نشده است.

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مسایل اجرایی حذف پردرآمدها در دست دولت است و هم اکنون دولت و مجلس به این جمع بندی رسیده اند که این قانون اجرایی و بتدریج زمینه حذف پردرآمدها فراهم شود.

وی افزود: براساس اعلام دولت، یارانه افراد خارج از کشور حذف شده و پردرآمدهای داخل کشور نیز بتدریج در حال حذف شدن هستند، منتهی دولت قصد دارد این اقدام را با دقت کافی انجام دهد تا با حذف یارانه برای این گروه درآمدی مشکلی ایجاد نکند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ایراداتی که برخی نمایندگان نسبت به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق و توافق دولت برای حذف یارانه خانوارهای با درآمد 2.5 میلیون تومان داشته اند، گفت: این مصوبه می تواند تکمیل کننده برنامه دولت برای اجرای سریعتر قانون هدفمندی یارانه ها باشد به همین دلیل مجلس هفته آینده در جلسه ای به رفع نقایص این مصوبه پرداخته تا با رفع مشکلات، زمینه اجرای آن را فراهم کند.

لازم به ذکر است؛ چندی پیش مجلس در قالب بررسی بودجه ٩۴، خبر از حذف یارانه افرادی دارای درآمد 2.5 میلیون تومان در ماه داد. حال در شرایطی که بودجه سال ٩۴ به تصویب نهایی نرسیده، خبر رسیده که حذف یارانه پردرآمد ها که به نوعی، یکی از مهمترین موانع بر سر راه دولت در دو سال ابتدایی فعالیتش بوده، بالاخره تعیین تکلیف شده است.

البته پیش از این، دولت خبر داده بود که در توافق با مجلس تصمیم به حذف یارانه پردرآمدها گرفته و اکنون؛ محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز از اجرایی شدن حذف یارانه پردرآمدها خبر داده و اعلام کرده که به زودی یارانه تنها به نیازمندان واقعی خواهد رسید.

پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس نیز گفت که این کمیسیون بر حسن اجرای قانون تاکید و عملکرد دولت در حذف یارانه دهک های پردرآمد جامعه را با دقت دنبال می کند.

اقتصام (4)1070**1558

 irna


909
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش