همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

فروش مکمل بنزین‌ ممنوع شد

20 فروردین 1394

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه بنزین عرضه شده در جایگاه‌ها نیازی به مکمل ندارد، خواستار جمع آوری مکمل‌ها از پمپ بنزین‌های کشور شد.
 

به گزارش افکارنیوز،در حال حاضر بنزین با دو عدد اکتان ۸۷ و ۹۵ در جایگاه های سوخت عرضه می شود که پیش بینی می شود با بهره برداری از طرحهای جدید پالایشگاهی درجه آرام سوزی بنزین ایران افزایش یابد.

بر این اساس، قرار است به تدریج با توقف عرضه بنزین با اکتان ۸۷، تمامی بنزین عرضه شده با اکتان بالای ۹۰ و با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در جایگاه های سوخت به مردم تحویل داده شود.

در همین حال، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نخستین ماه سال جدید را با صدور اولتیماتوم به جایگاه داران سوخت آغاز کرد و خواستار جمع آوری مکمل در پمپ بنزین‌ها توسط جایگاه داران سوخت شد.

داوود عربعلی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه بنزین و فرآورده های نفتی عرضه شده در جایگاه‌های سوخت، به هیچ گونه مکمل نیاز ندارند، گفت: فروش انواع مکمل های سوخت در برخی از جایگاه ها "غیر مجاز" است.

این مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه شرکت ملی پخش به همه جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی کشور، اعم از شرکتی و اختصاصی به صراحت اعلام کرده که فروش مکمل ها، خارج از قوانین است، اظهار داشت: در صورت مشاهده فروش و عرضه مکمل ها به عناوین مختلف، با جایگاه مربوط برخورد و به طور قطع این مسئله در امتیاز دهی به آن اثرگذار خواهد شد.

به گفته عربعلی، در صورت تکرار فروش مکمل در جایگاه، این موضوع در کمیته تخلفات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بررسی می شود.

این در حالی است که پیشتر محسن اسكندري رئيس مهندسي فرآورده‌هاي نفتي شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با تاكيد بر اينكه بنزين (معمولی و سوپر) كه توسط شركت ملی پخش عرضه می‌شوند نياز به هيچ گونه مكملي ندارند تاکید کرد: مسوولیت استفاده از مکمل بنزین و عوارض ناشی از آنها بر عهده شرکت های سازنده این نوع ترکیبات است و شرکت ملی پخش هیچ گونه مسوولیتی در این زمینه ندارد و پاسخگو نمی‌باشد.


909
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش