همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

زمینه توسعه مناسبات اقتصادی وفرهنگی بین ایران و ترکیه فراهم است

19 اردیبهشت 1394

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری، رضا هاکان تکین در دیدار با شهردار تبریز ضمن تقدیر از مهمان نوازی شهرداری تبریز و ابراز خرسندی از حضور در این شهر اظهار کرد: اقتصاد ترکیه و ایران رقیب همدیگر نیستند بلکه مکمل و تکمیل کننده هم هستند از این رو می توان به گسترش مناسبات اقتصادی دو طرف امیدوار بود.

وی در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد شهردار تبریز برای فراهم کردن زمینه حضور سرمایه گذاران، مجریان امور گردشگری و صنعتگران در تبریز گفت: زمینه های همکاری بین شهرهای ایران و ترکیه بسیار است و باید بر روی آنها کار شود.

تکین پاکیزگی و فضای سبز شهر تبریز از ویژگی های بارز این شهر عنوان کرد و افزود: این دو ویژگی از همان ساعات اولین ورود به تبریز نمایان است و به طور قطع دو طرف می توانند از تجربیات مدیریت شهری هم استفاده کنند.

شهردار تبریز نیز در این دیدار با بیان اینکه راه توسعه مناسبات ایران و ترکیه از تبریز می گذرد گفت: شهرداری تبریز از توسعه متقابل همکاری در حوزه های مختلف فرهنگی، گردشگری و اقتصادی با مدیریت شهری ترکیه استقبال می کند.

صادق نجفی افزود: زمینه توسعه مناسبات تبریز با شهرهای ترکیه در هر زمینه ای فراهم است و استفاده از تجارب شهری بین شهرهای ترکیه و تبریز در خصوص زیرساخت های شهری، توسعه گردشگری و خدمات رسانی به شهروندان می تواند موضوع مهم تعامل شهرها باشد.

شهردار تبریز با تاکید بر تقویت مناسبات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با ترکیه خاطرنشان کرد: ویژگی های منحصر به فرد تبریز و وجود زمینه های لازم در این شهر برای فعالیت های اقتصادی، صنعتی، توریستی زمینه مناسبی برای توسعه مناسبات با شهرهای ترکیه فراهم آورده است.

نجفی با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی تبریز در برخی شهرهای جهان گفت: آماده ایم تا با برگزاری هفته ها و مناسبت های متعدد، تبادل تجربه و فرهنگ تبریز با شهرهای ترکیه را به صورت عملی محقق کنیم.

کلانشهر تبریز با حدود یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت ، پرجمعیت ترین شهر ناحیه شمالغربی ایران به شمار می رود.

منبع : ایرنا


908
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش