همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

بیشترین استقبال سرمایه گذاران معطوف به بخش انرژی خواهد بود

19 اردیبهشت 1394

بهاءالدین نجفی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با اشاره به اینکه اولویت ما و استقبال شرکت های آمریکایی و اروپایی بیشتر بخش نفت و گاز خواهد بود، افزود: ایران در زمینه این ذخایر از پتانسیل خوبی برخوردار است به همین دلیل اولویت اول در بخش انرژی و صنایع خودروسازی اولویت دوم آنها خواهد بود و بقیه رشته فعالیت ها نیز در اولویت های بعدی قرار خواهند گرفت.

وی سرمایه گذاری خارجی را دارای مزایای قابل توجهی دانست و افزود: سرمایه گذاری خارجی نسبت به گذشته تغییر کرده است، این سرمایه گذاری علاوه بر ایجاد اشتغال، تکنولوزی را وارد کشور خواهد کرد که به ارتقای اقتصاد در بخش علمی و فنی نیز کمک می کند و چنانچه سیاست ها و برنامه ریزی ها برمبنای توسعه صادرات باشد؛ بخشی از این تولیدات صادر می شود و تنها به مصرف داخلی نمی رسد.

این کارشناس اقتصادی یادآور شد: طی 10 سال گذشته فضای بین المللی نامناسبی علیه ایران شکل گرفته بود و تحریم های اقتصادی ، بانکی، هسته ای و درمانی علیه ایران اعمال که سبب تشدید مشکلات اقتصادی شد اما هم اکنون دیدگاهها نسبت به فعالیت های هسته ای تغییر کرده و صلح آمیز بودن این فعالیت ها برای جهانیان به اثبات رسیده است.

وی بر لزوم ایجاد زیرساخت ها برای توسعه بیشتر روابط اقتصادی با دنیا تاکید کرد و افزود: به دلیل فراهم نبودن برخی زیرساخت های داخلی، دستیابی به اهداف مورد نظر محقق نشده و لازم است زمینه ایجاد زیرساخت ها و توسعه روابط فراهم شود.

نجفی حضور شرکت های اروپایی را برای ایران یک فرصت مطلوب دانست و افزود: کشورهای اروپایی می توانند به عاملی برای پیشبرد منافع تجاری ایران تبدیل شوند و ایران نیز می تواند محلی مناسب برای سرمایه گذاری این شرکت های محسوب شود.

این استاد اقتصاد نقش بخش خصوصی را در پیشبرد روابط بین المللی حایز اهمیت دانست و افزود: نمایندگان بخش خصوصی باید در کمیسیون های مشترک همکاری با کشورهای دنیا حضور فعال داشته باشند.

وی افزود: براساس سیاست های اصل ٤٤ قانون اساسی و کلان کشور، استفاده از همکاری بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها، پیشبرد اهداف و تکمیل پروژه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

این کارشناس اقتصادی، با بیان آنکه ایران به عنوان بازار بزرگ منطقه علاوه بر ثروت عظیم انرژی، یک فرصت طلایی برای تجار بین المللی محسوب می شود، افزود: ایران دارای 10 درصد از ذخایر اثبات شده نفت جهانی و حدود 20 درصد ذخایر گاز طبیعی در جهان است که حجم بزرگی را شامل می شود اما به دلیل کمبود سرمایه گذاری در زیرساخت ها، بهره برداری موثری از این ذخایر با ارزش صورت نمی گیرد.

منبع : ایرنا


807
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش