همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

رکود بازار از مدت ها پیش آغاز شده/ بازار خودرو بدون خریدار

8 تیر 1394

مهدی رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در صورتی که میزان خرید و فروش خودرو را بخواهیم با مدت مشابه سال قبل مقایسه کنیم، هم اکنون میزان معاملات خودرو سواری به کمتر از 10 درصد سال قبل کاهش یافته است.
وی قیمت یک دستگاه سواری تیبا را در بازار 24 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هاچ بک این سواری اکنون 27 میلیون و 200 هزار تومان است.
به گفته این فعال بازار خودرو، قیمت سراتو دنده ای سایپا در بازار حدود 75 میلیون تومان است و قیمت اتوماتیک آن نیز به 91 میلیون تومان رسیده در حالی که این خودروها بیش از این دو تا سه میلیون گرانتر فروخته می شدند.
رضایی در خصوص قیمت برخی از خودروهای چینی در بازار ایران نیز گفت: با اینکه این خودروها در بازار مشتریان کمی دارند اما یک دستگاه خودرو سواری جی پنج اتوماتیک 58 میلیون و 400 هزار تومان و دنده ای آن 48 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می روند و مدل اس 5 شاسی بلند آن در بازار 81 میلیون تومان و با سود مشارکتی 70 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. 
یک نمایشگاه دار خیابان جمهوری تهران نیز با تایید وجود رکود در بازار خودرو، گفت: با وجود افزایش وام خرید خودرو به 15 میلیون تومان نیز رونقی در این بازار ایجاد نشده به طوری که بازار خرید و فروش خودرو در حال حاضر روبه تعطیلی گذاشته است.
وی با بیان آنکه با افزایش سقف تسهیلات خرید خودرو به 15 میلیون تومان تاثیری بر بازار معاملات خرید خودروهای داخلی نداشته است، گفت: نمایشگاه داران همچنان منتظر نتایج مذاکرات ایران با گروه 5 +1 هستند تا شاید با توافق طرفین بازار کالاهای ایرانی بار دیگر به شرایط رونق برگردد. 
حسن شفیعی افزود: در حالی که قیمت کارخانه 206 تیپ 5 حدود 36 میلیون 700 هزار تومان است، هم اکنون این خودرو در بازار 36 میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری شده، اما خریداری ندارد.
وی تصریح کرد: قیمت کارخانه 206 تیپ 2 هم اکنون 32 میلیون 800 هزار تومان است اما نبود خریدار سبب شده قیمت این خودرو سواری که پیش از این خریداران زیادی داشت به کمتر از 32 میلیون تومان معامله شود.
شفیعی قیمت خودرو سمند ال ایکس را 29 میلیون و 800 هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجودی که بسیاری از پیش خریداران خودرو حاضرند خودروهای خود را کمتر از قیمت کارخانه به خریداران عرضه کنند اما آنها نیز مشتری ندارند.
یکی دیگر از فعالان این بازار می گوید: رکود بازار خرید و فروش خودروهای سواری بسیاری از نمایشگاه داران را بیکار کرده به طوری که بسیاری از فعالان این بازار تنها چند ساعت در نمایشگاه حضور پیدا می کنند.
حاج کمال عزیزی قناد با بیان آنکه هم اکنون قیمت برخی از خودروهای داخلی در بازار با قیمت کارخانه آن برابر نیست، افزود: نبود مشتری و رکود حاکم بر بازار سبب شده قیمت برخی از خودروهای داخلی صفر کیلومتر کمتر از قیمت کارخانه عرضه شود، اما باز هم این خودروها خریدار ندارند.
وی تصریح کرد: طی دو دهه گذشته بازار خودرو شاهد چنین رکودی نبوده است و در ماه های اخیر هزینه نمایشگاه داران بیش از درآمدهای آنان بوده است.
به گفته این فعال بازار خرید و فروش خودروهای سواری، هم اکنون پراید 131 کارتکس در بازار 20 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد و ارزش پراید 132 حدود 20 میلیون تومان است و قیمت سواری 405 که چندی پیش بالای 30 میلیون تومان بود در حال حاضر 29 میلیون تومان ارزشگذاری شده است.
وی یادآورشد: در حال حاضر هر دستگاه پژو پارس سال کارتکس در بازار 36 میلیون و 200 هزار تومان است و قیمت این خودرو با موتور جدید تیپ 5 حدود 38 میلیون و 800 هزار تومان ارزشگذاری شده است.
وی با اشاره به قیمت خودروی سواری ال 90 در بازار اظهار داشت: قیمت صفر این مدل تولید پارس خودرو در بازار 43 میلیون تومان و قیمت ایران خودرویی آن 42 میلیون تومان است و هم اکنون مدل اتوماتیک آن نیز در بازار 54 میلیون تومان قیمت دارد.

منبع:ایرنا


747
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش