همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

مومنی : قشم به درگاه اصلی دریانوردی منطقه تبدیل می شود

18 تیر 1394

حمیدرضا مومنی روز چهارشنبه درجریان بازدید رییس منطقه آزاد جبل علی از ظرفیت های اقتصادی قشم، درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: هم اینک دربندر کاوه سه اسکله با ظرفیت پهلوگیری کشتی های یکصد هزار تنی فعالیت می کند و با طرح توسعه آن شامل احداث چهار اسکله جدید، ظرفیت این بندر به حمل و نقل دو میلیون کانتینر در سال افزایش می یابد.

وی اضافه کرد : ساحل جنوبی شهر سوزا نیز با داشتن ظرفیت هایی همچون آبخور 48 متر می تواند به یکی از بزرگترین بنادر راهبردی جهان تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: این ظرفیت موجب می شود که بتوانیم میزبان کشتی های پانامکش و بالای 300 هزار تنی باشیم.

مومنی با بیان اینکه برای تحقق اهداف یاد شده به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی هستیم، گفت: بر اساس آمارها 50 درصد تولید ناخالص ملی امارات از بخش دریانوردی تامین می شود و ایران می تواند از تجربه این کشور به نحو مطلوبی بهره ببرد.

وی ادامه داد: بخش اعظمی از ذخیره سازی، بانکرینگ و خدمات دریایی و بندری منطقه درجبل علی انجام می شود ومشارکت این منطقه با ایران به دلیل مزیت هایی همچون تجربه بالا درعرصه های بازاریابی و بازارسازی، می تواند روند توسعه صنایع دریانوردی ما را شتاب بخشد.

مومنی اضافه کرد: به همین منظور رییس منطقه آزاد جبل علی به عنوان یکی از موثرترین مدیران حوزه دریانوردی و بخش دولتی، برای توسعه مناسبات و تعاملات به جزیره قشم دعوت شد.

مومنی تاکید کرد: به طور قطع تجربه وامکانات امارات به همراه ظرفیت های عظیم منطقه آزاد قشم می تواند دستاوردهای بسیار چشمگیری برای هر دو کشور همسایه به همراه داشته باشد.

وی مزیت هایی همچون دسترسی قشم به بازارهای بین المللی و آسیای میانه را از جمله مولفه هایی عنوان کرد که دراین عرصه بسیار تاثیرگذار ومهم تلقی می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با اشاره به طرح جامع ارتباطی خلیج فارس گفت: با احداث این پل درعمل کریدور شمال - جنوب کشور به نحو مطلوب قابل استفاده قرار می شود و در عمل هند را به نوستراک وصل می کنیم.

مومنی اضافه کرد : این رویکرد راهبردی، نقش قابل توجهی در توسعه حوزه های اقتصادی و تجاری به ویژه ایجاد اشتغال ایفا می کند.

وی حرکت به سمت ایجاد درآمدهای پایدار را از راهبردهای اصلی سازمان منطقه آزاد قشم عنوان وتوسعه صنعت دریانوردی را رویکردی در این جهت اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، رییس منطقه آزاد قشم وهیات اقتصادی امارات در سفر سه روزه خود به ایران ظرفیت های مناطق آزاد ایران برای سرمایه گذاری حدود 500 تا یک میلیارد دلاری را بررسی می کنند. 

رییس شرکت Dp World امارات و هیات همراه و مدیران انگلیسی آن تاکنون از ظرفیت های بندری و اقتصادی مناطق آزاد انزلی و چابهار نیز بازدید کرده اند. 

این بازدید به دعوت اکبر ترکان مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از رییس شرکت Dp World امارات که مدیریت 65 بندر مهم دنیا و همچنین 11 منطقه آزاد در اروپا و آسیا از جمله منطقه آزاد جبل علی امارات را به عهده دارد در حال انجام است. 

این هیات اقتصادی را اکبر ترکان مشاور رییس جمهوری و پنج نفر از معاونان و مدیران شورای عالی مناطق آزاد کشور در سفر به انزلی، چابهار و قشم همراهی کرده اند. 

گفتنی است مدتی پیش اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران وجمعی ازمدیران مناطق آزاد ازدبی وبه ویژه منطقه آزاد جبل علی امارات بازدید کردند واین بازدید متقابل نیز حاصل رایزنی ها و افزایش تبادلات اقتصادی بین دو کشور در حال انجام است.

منبع:ایرنا


844
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش