همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

صنعت هوانوردی سالانه نیاز به 1.5 میلیارد دلار منابع مالی دارد

4 مرداد 1394

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد خدا کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، کمبود منابع مالی را یکی از مشکلات شرکت های هوایی ذکر کرد و افزود: انتظار داریم که دولت از تامین منابع مورد نیاز این شرکت ها در این بخش حمایت کند.

وی اظهار داشت: تامین منابع مالی مورد نیاز صنعت هوانوردی سبب خواهد شد شرکت های هوایی به سهولت بتوانند نسبت به خریدهای نقدی، اجاره و یا اجاره به شرط تملیک هواپیماهای مورد نیاز اقدام کنند.

وی بر ضرورت نوسازی ناوگان هوایی کشور تاکید کرد و گفت: از طرف سازندگان هواپیما و قطعات، پیشنهادهای زیادی به شرکت های هوایی ارایه شده که شرکت ها با توجه به اولویت های خود این موضوعات را در دست بررسی دارند.

وی افزود: علاوه بر شرکت های اروپایی و آمریکایی سال گذشته یک شرکت سازنده هواپیمای کانادایی نیز پیشنهادهای خود را ارسال کرده که هم اکنون در دست بررسی است.

وی گفت: شرکت های هوایی باید براساس اولویت بندی ناوگان خود را طوری انتخاب کنند که این ناوگان از مقبولیت بیشتری دربین مردم برخوردار باشد، هرچند روسیه می تواند یکی از گزینه های شرکت های هوایی باشد.

وی در ادامه با اشاره به برقراری پروازهای هوایی بین ایران و آمریکا، اظهار داشت: برقراری این پرواز باید از مراجع دیپلماتیک به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام شود تا این سازمان نیز بتواند در این خصوص تصمیم گیری کند.

خداکرمی اضافه کرد: هم اکنون تعدادی از هواپیماهای شرکت های هوایی می تواند حتی بدون سوختگیری در مسیر ایران - آمریکا پرواز کنند و در این خصوص مشکلی نیز وجود ندارد.

وی در خصوص اجرای دستورالعمل رعایت حق و حقوق مسافران توسط شرکت های هوایی، گفت: این دستورالعمل به صورت آزمایشی شش ماه به مورد اجرا گذاشته شده و شرک های هوایی ملزم هستند در صورت تاخیر پروازهای آنان خسارت های مسافران را پرداخت کنند.

وی در خصوص گزارش سانحه سقوط آنتونوف، افزود: مسوول بررسی این سانحه گزارش خود را تکمیل کرده و امیدواریم تا هفته آینده بتوانیم گزارش آن را به مراجع ذیصلاح قانونی ارسال کنیم.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد ظرفیت های خوبی در زمینه تعمیر و نگهداری ناوگان توسط شرکت های داخلی وجود دارد اما برخی از شرکت های خارجی دراین زمینه پیشنهادهای را ارایه داده اند که در این زمینه باید از بهترین پیشنهادها استقبال کنیم. 

وی با بیان اینکه هم اکنون شرکت های هوایی زیادی برای انجام پروازهای هوایی به ایران پیشنهادات خود را ارایه داده اند، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری در این زمینه نیز این درخواست ها را در دست بررسی دارد تا بتوانیم نیازهای صنعت هوانوردی را در مسیرهای مختلف تامین کنیم.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در پایان بر ضرورت نوسازی ناوگان هوایی و کاهش میانگین سن هواپیماهای شرکت های هوایی تاکید کرد و افزود: پس از توافق جامع مشترک، شرکت های هوایی باید استفاده از ناوگان متنوع را در دست کار خود قرار دهند تا بتوانند نیازهای کشور را دراین زمینه برطرف کنند.

منبع:ایرنا


784
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش