همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

باید مردم را محرم مشکلات دانست/ مردم به آب حساس‌شده‌اند،‌اما به برق نه!

18 مرداد 1394

وزیر نیرو با اشاره به تفاوت نقش رسانه ها در دنیای امروزی، گفت: امروز رسانه ها حکم هوا برای تنفس نوع بشر را دارند، مردم اطلاعاتشان را از رسانه ها دریافت می کنند و آگاهی شان ارتقاء می یابد و اگر این اطلاع رسانی و آگاه ساز نباشد مدیریت جامعه امکانپذیر نخواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، حمید چیت چیان در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با بیان اینکه خبرنگاران جزو خانواده بزرگ وزارت نیرو هستند، اظهار کرد: اصحاب رسانه بازوی توانمند و بهترین یار وزارت نیرو بخصوص در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بوده و هستند و اگر تلاش و یاری آنها نبود قادر نبوده و نخواهیم بود که واقعیات را به گوش مردم برسانیم.

 

وی ادامه داد: طی چند سال گذشته مجموعه خبرگزاری ها و رسانه های مختلف در رساندن پیام های این وزارتخانه به مردم زحمات زیادی کشیدند و بسیار موفق عمل کرده اند.

 

وزیر نیرو با بیان اینکه در گذشته متداول بود که مسؤولان به مردم اطمینان می دادند که هیچ مشکلی وجود ندارد، گفت:اعتقاد ما این است که باید با پذیرش مسؤولیت وزارتخانه، صداقت پیشگی در اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم را پیشه راه خود کنیم؛ چرا که مردم جزئی از جامعه و بهترین کسانی هستند که می توانند نسبت به وضعیت کشور دلسوزانه بهترین رفتار را داشته باشند.

 

واقعیت از چشم مردم پوشیده نیست

 

چیت چیان با اشاره به مشکلات حوزه آب،اظهار کرد: امروز مشکلات زیادی در حوزه آب، منابع آبی، مدیریت آب و مصرف آن وجود دارد اما عقده ما این است که باید با امین دانستن مردم و نامحرم ندانستن آنان تمام واقعیت های موجود، مطرح شود که تا کنون نیز همینطور بوده است.

 

حساسیت حوزه برق هنوز آشکار نشده

 

چیت چیان ادامه داد: رسانه ها ترجمان خوبی از واقعیات موجود آب و برق کشور را برای مردم بازگو کرده و می کنند و امروز آحاد جامعه حساسیت ویژه ای نسبت به مسائل آب پیدا کرده اند؛ اما در مساله برق هنوز حساسیت ها به اندازه کافی تحریک نشده است.

وزیر نیرو ضمن قدر شناسی از زحمات خبرنگاران گفت: در مجموع از تمام خبرنگاران، چه آنها که از آراء و نظرات وزارت نیرو دفاع کرده و چه آنها که ما را نقد می کنند، صمیمانه سپاسگزاریم و همه آنها را جزو خانواده بزرگ آب و برق به شمار می آوریم.

وی با اشاره به اهمیت نقش خبرنگار اظهار کرد: مراقبت و نظارت عمومی رسانه ها از جانب مردم نسبت به دستگاه ها و نهادها، در اصلاح عملکرد آنها اثرات عمیقی بر جای می گذارد.

 

همچنین در این مراسم مسعود جعفری جوزانی کارگردان و فیلمساز و احسان روزبهانی قهرمان بوکس ایران و آسیا به عنوان سفیران آب جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده و لوح تقدیر خود را از دست وزیر نیرو دریافت کردند.

منبع:ایسنا


767
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش