همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

براساس گزارش های در شورای پول و اعتبار برای کاهش سود بانکی تصمیم گیری می شود

24 مرداد 1394

 

به گزارش روز جمعه ایرنا از خانه ملت، ولی الله سیف افزود: گزارشی باید در شورای پول و اعتبار در مورد سود بانکی مطرح شود تا برای تغییر نرخ سود بانکی تصمیم گیری شود.
وی با بیان این که اقدامات لازم برای تغییر نرخ سود بانکی انجام شده است، افزود:البته الزاما قرار نیست که کاهش نرخ سود داشته باشیم.
رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بحث این است که به صورت متناوب گزارش بازار، نرخ تورم، روند و شرایط موجود توسط شورای پول و اعتبار بررسی شود و متناسب با آن درصورت لزوم تصمیم جدیدی گرفته شود که کاهش نرخ سود را هم شامل می شود.
سیف با بیان این که نظام بانکی به دلیل محدودیت منابع در پرداخت تسهیلات و وام ناگزیر از توجه به اولویت ها است، ادامه داد: اگر وزارتخانه های تخصصی صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی اولویت های خود را در دریافت تسهیلات تعیین کنند، نظام بانکی با آزادی عمل بیشتری توان فعالیت دارد.

**بانک ها با تولید کنندگان بدهکار بانکی همراهی کنند
وی با تاکید براین که با مطالبات معوق بانکی به دو صورت برخورد می کنیم، گفت: اگر واحد تولیدی باشد با فرصت جدید نه تنها تولید استمرار می یابد بلکه برنامه زمانی مشخص برای تسویه مطالبات در آینده به این واحد داده می شود و بانک می تواند با آن همراهی کند.
رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در مورد مابقی بدهکاران نیز طبیعتا بانک ها باید به دنبال وصول منابع و مطالبات باشند، همچنین تسهیلات جدید به مشتریان پرداخت کرده و چرخ اقتصاد را مورد حمایت قرار دهند.

منبع:ایرنا


748
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش