همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

خوشحال‌ترین سهامداران بورس تهران

11 شهریور 1394

بورس تهران که در حال حاضر در شرایط رکودی به سر می برد و با کاهش قیمت ، زیان همراهان خود ا افزایش داده است، برخی سهامداران خود را راضی و خوشنود کرده است.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران مدتها است که تحت تاثیر ابهامات سیاسی و اقتصادی و نیز کمبود نقدینگی و کاهش قیمت های جهانی، با رکود دامنه دار دسته و پنجه نرم می کند و با کاهش قیمت و سودآوری صنایع و سهامداران مواجه شده است.

 

این در حالی است که در این شرایط منفی این روزهای بورس، سهامداران یک صنعت بورسی حال و روز بهتری دارند و وضعیت دیگری را تجربه می کنند به طوری که صنعت قند و شکر در یک ماه اخیر با افزایش قیمت و تقاضای خرید در صدر سایر صنایع بورسی قرار گرفته و با افزایش بازدهی کام سهامداران خود را شیرین کرده است.

 

مذاکره شرکت‌های تولید کننده قند و شکر با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای دریافت مجوز افزایش 13.5 درصدی قیمت محصول و بررسی این موضوع در ستاد تنظیم بازار از مهم ترین دلیل اقبال اهالی تالار شیشه ای به صنعت شیرین بورس شده است.

 

به طوری که در میان زیان اکثر صنایع بورسی و همچنین زیان 3.7 درصدی شاخص کل بورس ، صنعت قند و شکر با در اختیار داشتن 12 شرکت در بورس تهران توانسته در یک ماه اخیر بازدهی 14 درصدی را کسب کرده و بعد از بازدهی 15 درصدی محصولات چرمی، جزو دومین صنعت با بازدهی مثبت بورسشناخته شده است.

 

نگاهی به وضعیت عملکرد مجموعه های قندی نشان می دهد که از بین قندی های حاضر در بورس تهران شرکت قند نیشابور بیشترین بازدهی را در بین 12 شرکت کسب کرده و جز پربازده ترین شرکتهای قندی قرارگرفته است به طوری که قیمت این شرکت در یک ماه اخیر از 800 تومان به 1200 تومان رسیده است.

 

در این میان شرکتهای قند هکمتان،قند مرودشت، قند نقش جهان،فرآورده های غذایی پیرانشهر و شکر شاهرود نیز از شرکتهای با بازدهی مثبت بودند که برخلاف سایر سهم های حاضر در تالار از تقاضای خرید برخوردار شدند تا سهامداران آن بتوانند بعد از افزایش قیمت محصول بازدهی مطلوبی را از صنعت شیرین بورس کسب کنند.

منبع:ایسنا


722
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش