همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

بزرگترین هیات اقتصادی فرانسوی در راه تهران

26 شهریور 1394

به گزارش ایرنا، ریاست این هیات 150 نفره از صاحبان شرکت ها و صنایع بزرگ فرانسوی را «استفان لوفول» وزیر کشاورزی و «ماتیاس فکل» وزیر مشاور در امور بازرگانی خارجی و جهانگردی برعهده دارند.
این هیات در مدت اقامت خود در تهران، در دیدارهایی با مقام های رسمی، سیاسی، اقتصادی و همچنین اتاق بازرگانی، درباره موضوع هایی همچون تجارت خارجی، جهانگردی، مسکن، صنعت، بیمه، بهداشت و درمان، حمل و نقل و امور بانکی نشست های مختلفی خواهند داشت. 
در طول این سفر علاوه بر تبادل نظر بازرگانان بلندپایه در اتاق بازرگانی، دیدارهای جانبی نیز بین شرکت های فرانسوی و همتایانشان در تهران صورت خواهد گرفت. 
این هیات همچنین در روز چهارشنبه هفته آینده رهسپار مشهد خواهد شد و در اقامت یک روزه خود با شهردار مشهد و برخی از مقام های محلی و مسئولان آستان قدس رضوی، در زمینه ارزیابی همکاری های اقتصادی فرانسه و شرکت های زیر مجموعه آستان قدس رضوی بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
براساس اعلام وزارت وزارت امور خارجه فرانسه، این سفر در پی سفر لوران فابیوس (وزیر امور خارجه فرانسه) به ایران در بیست و نهم ژوئیه، صورت خواهد گرفت.
شکل گیری توافق هسته ای در وین نقطه عطفی مهم در روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اروپایی بود که سبب شد چشم اندازهای ثبات و همکاری پیش روی مناسبات پر فراز و نشیب تهران با اروپا پدیدار شود. 
با نمایان شدن نخستین دستاورد سیاست تعامل سازنده یعنی شکل گیری توافق هسته یی در بیست و سوم تیرماه، هیات های گوناگونی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، صربستان، اتریش، چک و اسپانیا برای بهره گیری از ظرفیت های سیاسی و اقتصادی ایران و مزایای تحول در روابط راهی تهران شدند.
پس از شکل گیری توافق هسته ای، حضور مقام های بلندپایه اروپایی در تهران با سفر «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان در روز بیست و هشتم تیر آغاز شد. 
این روند با سفر « فدریکا موگرینی» مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ششم مرداد، «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه در هفتم مرداد، «ایوتسا داچیچ» وزیر امور خارجه صربستان در دوازدهم مرداد، «پائولو جنتیلونی» وزیر امور خارجه ایتالیا به همراه «فدریکا گوییدی» وزیر توسعه ی اقتصادی این کشور در سیزدهم مرداد، «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلیس در یکم شهریور، «لویومیر زائورالک» وزیر امور خارجه جمهوری چک در سیزدهم شهریور، «خوزه مانوئل گارسیا» وزیر امورخارجه، «آنا پاستور» وزیر انرژی و «خوزه مانوئل سوریا» وزیر صنعت و گرشگری اسپانیا در شانزدهم شهریور ادامه پیدا کرد و در سپس «هاینس فیشر» رئیس جمهوری اتریش به عنوان نخستین رهبر یک کشور عضو اتحادیه اروپا به تهران سفر کرد تا به این ترتیب کشورهای اروپایی نشان دهند که ایران جایگاهی متفاوت از گذشته در روابط خارجی قاره سبز و اتحادیه اروپا خواهد داشت. 

منبع:ایرنا


675
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش