همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

کارت سوخت،حذف نمی شود

9 مهر 1394

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، منصور ریاحی در حاشیه همایش سراسری جایگاه داران سوخت و فرآورده های نفتی کشور، درجمع خبرنگاران در خصوص سرنوشت کارت سوخت، اظهار داشت: این کارت برای اهداف متعددی طراحی شده که یکی از آنها بحث سهمیه بندی بود.
وی خاطر نشان کرد: واقعی سازی نرخ بنزین با هیچ راهکاری به جز استفاده از کارت هوشمند سوخت امکانپذیر نبود و در طی هشت سال گذشته، کارت سوخت توانست به آرامی قیمت بنزین را به قیمت واقعی نزدیک سازد.
این مقام مسئول اظهار داشت: بهره گیری از کارت سوخت و اجرای سهمیه بندی، بنزین 100 تومانی در طی هشت سال به قیمت 1000 تومان افزایش یافت که البته هنوز به طور کامل واقعی نشده است.
وی با بیان اینکه بخشی از کاربردهای این کارت مربوط به سوخت گیری است، گفت: این کارت برای جمع آوری اطلاعات نیز کاربرد دارد بطوری که اطلاعات جمع آوری شده از طریق این کارت به مدیریت مصرف سوخت در کشور کمک می کند.
ریاحی در خصوص بلااستفاده ماندن کارت های سوخت شخصی و افزایش استفاده از کارت سوخت جایگاه داران نیز گفت: ما به دنبال ایجاد راهکاری هستیم تا مردم را برای استفاده از کارت سوخت، تشویق کنیم.
وی برنامه تدوین سناریو برای کاربردهای جدید کارت سوخت را اطلاع رسانی کرد و اظهار داشت: پس از اینکه تاییدیه ها و مجوزهای لازم اخذ شود، جزییات این سناریو اعلام خواهد شد.
معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: احتمال دارد هم مشوق های قیمتی و نیز راهکارهای غیرقیمتی برای تشویق استفاده از کارت سوخت را در دستور کار قرار گیرد.
ریاحی اضافه کرد: نهایی سازی سناریوهای جدید استفاده از کارت سوخت، به مصوبه های وزارت نفت، شورای اقتصاد وسایر مراجع قانونی نیاز دارد.
وی با بیان اینکه سامانه کارت هوشمند به عنوان یکی از بزرگترین طرح های IT در خاورمیانه مطرح است، اظهار داشت: کشورهای ونزوئلا، عراق و سوریه به دنبال دسترسی به این سامانه بوده و خواستار دانش استفاده از آن هستند.

منبع:ایرنا


687
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش