همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

بانک مسکن تا صد میلیون تومان برای ساخت تسهیلات پرداخت می کند

12 مهر 1394

به گزارش ایرنا، ولی الله سیف روز شنبه در حاشیه همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل، مسکن و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: قرار است قسط این تسهیلات بر اساس سقف های قبلی تقسیط تا در دوره مشارکت مدنی تسویه شود. 
وی اظهار داشت: بانک مرکزی به دنبال این است در بازارهای غیربانکی حضوری فعال داشته باشد و متعاقب آن درصددیم با استفاده از منابع بانک مرکزی در بازارهای بین بانکی با دو هدف حضور پیدا کنیم. 
وی رفع تنگناهای مالی و کاهش نرخ سود بانکی را از اقدامات بانک مرکزی در بازارهای بین بانکی یاد کرد و گفت: با توجه به کاهش نرخ تورم باید کاهش نرخ سود بانکی نیز در دست اقدام قرار گیرد. 
وی تصریح کرد: بدون شک در 6 ماهه دوم سال جاری باید این دو سیاست به صورت منطقی دنبال تا زمینه های افزایش تولید در کشور فراهم شود. 
سیف اضافه کرد: مهم ترین مانع عدم اجرای نرخ سود سپرده ها در بانک ها مصوبه بازار غیرمتشکل پولی است زیرا فعالیت موسسات غیرمجاز شرایطی را در بازار پول به وجود آورده که در صورتی که اقدامات مناسبی انجام نشود بانک ها دچار کمبود نقدینگی خواهند شد. 
وی ادامه داد: برخوردهای غیراصولی، منابع مالی بانک ها را به طرف بازارهای غیرمتشکل پولی سوق می دهد و ما از این کار پرهیز می کنیم. 
وی درخصوص وضعیت بازار ارز نیز گفت: بانک مرکزی درصدد سالم سازی بازار ارز است و همه کسانی که به منابع ارزی نیاز دارند باید برای تامین آن به صرافی های مجاز مراجعه و از اعتماد کردن به افراد در خیابان ها خودداری کنند. 

منبع:ایرنا


765
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش