همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

واکنش پوتین به تهدیدهای اقتصادی اردوغان

22 مهر 1394

به گزارش ایرنا، پوتین عصر سه شنبه در یک همایش سرمایه گذاری با اشاره به گستردگی روابط اقتصادی دو کشور بویژه فعالیت شرکت های ترکیه در بخش ساختمان سازی روسیه و فروش گاز به این کشور، گفت: روابط آنکارا و مسکو از سال های دور خوب و رو به ارتقا بوده است.
اردوغان پس از دو بار اعتراض دیپلماتیک آنکارا به ورود غیرمجاز جنگنده های روسی به حریم هوایی ترکیه در جریان بمباران مواضع تروریست ها در سوریه، گفته بود که از دست دادن ترکیه برای روسیه گران تمام می شود و می توانیم گاز خود را از منابع دیگر تامین کنیم و نیروگاه اتمی «آق قویو» را نیز سایرین می توانند بسازند.
پوتین یک هفته پس از این تهدیدهای اردوغان، گفت: ترکیه در بازار ساختمان سازی روسیه با 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری، حضور گسترده ای دارد و ما نیز به این کشور گاز می فروشیم که این روابط دارای منافع دوجانبه است.
رئیس جمهوری روسیه با یادآوری اینکه مسکو طرح های بزرگ انرژی و کشاورزی را با آنکارا در دست اجرا دارد و ترکیه از بازار روسیه برای صادرات محصولات کشاورزی خود استفاده می کند، تاکید کرد که این روند به نفع ترکیه و مردم آن کشور است.
پوتین در ادامه با تاکید بر لزوم ادامه مبارزه با تروریسم در منطقه، افزود: باید بدانیم چگونه می توانیم روابط خود (با ترکیه) در عرصه ضدتروریستی را بنا کنیم.
وی افزود: اکنون در سطح نهادهای نظامی تماس هایی وجود دارد که امیدواریم منجر به هماهنگی اقدامات دو کشور شود که در این رابطه به همکاری آمریکا نیز نیاز است.
رئیسان جمهوری روسیه و ترکیه در مذاکراتی که پیش از آغاز تنش در روابط دو کشور در مسکو انجام دادند، با اشاره به حجم 30 میلیارد دلاری روابط اقتصادی دوجانبه در هرسال، خواستار افزایش آن به 100 میلیارد دلار تا سال 2023 شده بودند که عملی شدن آن با تهدیدهای ضدروسی اردوغان در هاله ای از ابهام فرورفته است. 
ترکیه همراه آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، قطر و عربستان گروه هفت ضدسوری را تشکیل می دهند که با رد مذاکرات سوری سوری و مخالفت با قطع حمایت های نظامی و مالی از تروریست ها، سبب ادامه بحران سوریه شده اند و 10 روز پیش با صدور بیانیه مشترک و رسمی در آنکارا، از روسیه خواستند به همکاری نیروی هوایی این کشور با دولت سوریه در سرکوب تروریست ها بویژه داعش پایان دهد که با مخالفت مسکو مواجه شد.

منبع:ایرنا


711
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش