همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

استاندار آذربایجان شرقی: واحدهای تولیدی مشکل دار نیازمند مساعدت ویژه است

3 آبان 1394

اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در کنار حل مشکلات اساسی جامعه، همیشه دغدغه حل مشکلات اقتصادی مردم و واحدهای تولیدی را نیز دارد.
وی افزود: براین اساس ابلاغیه دولت مبنی بر تشکیل کارگروه ویژه تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها ارسال شد که از مدیران دستگاه ها و بانک ها انتظار است بصورت جدی وارد این موضوع شوند.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بانک ها در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی نظارت و دقت کافی برای استفاده تسهیلات در مسیر تولید و اشتغالزایی داشته باشند.
جبارزاده اضافه کرد: باید نقدینگی هر واحد تولیدی مشکل دار که مدیران آنها در شرایط بوجود آمده مقصر نبوده و شرایط پیش آمده ناشی از تحریم و یا مشکلات اقتصادی جامعه منجر به بحران شده باشد، تامین و حمایت شود.
وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در ارسال گزارش ماهانه تعداد واحدهای مشکل دار، علت آن را نیز بیان کند، افزود: آن دسته از واحدهایی که به آیین نامه ها عمل نکرده و تسهیلات دریافتی را در جای دیگری غیر از تولید هزینه کرده باشند، متخلف بوده و شرایط آنها جداست.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مدیران سازمان ها و نهادهای دولتی برای کمک به واحدهای تولیدی اختیار قانونی دارند، گفت: مدیران منتظر بخشنامه مرکز نباشند و برای بنده نیز اولویت در برگزاری و حضور در این جلسات است.
جبارزاده با بیان اینکه پرونده واحدهای مشکل دار که با کمترین ظرفیت کار می کنند برای بررسی مشکل به کارگروه ارسال شود، اظهار کرد: علاوه بر حل مشکلات واحدهای تولیدی، رسیدگی به مشکل کارکنان آن واحدها نیز در اولویت است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه آذربایجان شرقی را به علت داشتن پتانسیل ها و قابلیت های مختلف دارای جایگاه ویژه ای در اکثر فعالیت ها اقتصادی به ویژه در بخش صنعت و معدن دانست و گفت: وجود چهار هزار و 900 واحد صنعتی و 427 واحد معدنی فعال بستر مساعدی برای توسعه و رشد استان است.
حسین نجاتی افزود: بدیهی است که فعالیت های عظیم صنعتی و معدنی استان خالی از مشکل نبوده و نیازمند تشکیل کارگروه و تسهیل و رفع موانع تولید و حمایت دولت است.
وی مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی را کمبود نقدینگی و عدم تامین تسهیلات جهت تکمیل طرح های نیمه تمام، بدهی معوقه به بانک ها، محدودیت قانونی تقسیط تسهیلات دریافتی ، نوسانات قیمت مواد اولیه، افزایش قیمت تمام شده محصول و موانع قانونی که از طریق برخی سازمان ها اعمال می شود، عنوان کرد.

منبع :ایرنا


774
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش