همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

فرمان جدید بانک مرکزی به 5 بانک/دریافت مدارک کامل،شرط ارایه تسهیلات 25میلیونی خودرو

3 آذر 1394

سیدعلی اصغر میرمحمد صادقی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: بانک مرکزی امروز به بانک های عامل اعلام کرد که به محض دریافت کامل مدارک، مرحله به مرحله برای پرداخت اعتبار اقدام کنند.
وی در خصوص اعطای منابع تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو نیز گفت: بانک مرکزی با بانک های عامل قرارداد منعقد کرده و آنها باید براساس تفاهم های انجام شده، فهرست ها را به انضمام چک های پشت نویسی شده توسط خودروساز ان و مشخصات خودرو تحویل گرفته و برای بانک مرکزی ارسال کنند.
وی با بیان اینکه در چند روز اخیر مشاهده شده خودروسازان برخی موارد از جمله پشت نویسی چک ها را رعایت نکرده اند، افزود: امروز باردیگر به بانک های عامل اعلام کردیم به محض دریافت کامل مدارک، بخش به بخش برای پرداخت اعتبار اقدام کنند.
وی با اشاره به پشت نویسی نشدن برخی از چک ها در زمان ثبت نام، گفت: براساس تفاهم های انجام شده، مدارک باید به صورت کامل ارایه شود.
به گزارش ایرنا، طرح فروش خودرو با وام 25 میلیون تومانی در قالب بسته خروج از رکود 18 آبان ماه آغاز شد و خودروسازان در مدت 6روز، 125 هزار دستگاه خودرو را به فروش رساندند. همین امر سبب شد تا بانک مرکزی اعلام کند فقط تخصیص اعتبار 110 هزار خودرو را انجام می دهد و بقیه تعهدات را خود خودروسازان باید انجام دهند.
اطلاعیه بانک مرکزی در 24 آبان ماه سبب شد تا طرح فروش خودرو با وام 25 میلیونی توسط دو شرکت ایران خودرو و سایپا به اتمام برسد. اما از آن تاریخ، تاکنون خودروسازان با اعلام اینکه ما تمام مدارک و چک های وصولی از مردم را به بانک مرکزی ارائه کرده ایم، می گویند بانک مرکزی با وجود گذشت 10 روز از اتمام این طرح، هنوز یک فقره از چک ها را نقد نکرده است.
در همین راستا بانک مرکزی امروز (یکشنبه) با ارسال بخشنامه ای به چهار بانک دولتی و یک بانک خصوصی، چگونگی تقسیط اعتبارات وام 25 میلیونی خودرو را اعلام کرد.

منبع:ایرنا


828
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش