همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

مهمترین مشکل اقتصاد عدم شفافیت اطلاعات است

22 آذر 1394

محمدقلی یوسفی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: این تلقی در میان افکار عمومی و بعضا سیاستگذاران وجود دارد که ریشه عمده مشکلات اقتصادی، تحریم هاست؛ گرچه وضع تحریم ها مشکلات خاص خود را ایجاد کرده اما ریشه مشکلات موجود، بسیار عمیق تر از تحریم و تبعات آن است.
وی تاکید کرد: با رفع این تحریم ها، بسیاری از این مشکلات رفع خواهد شد اما مشکلات ریشه دار ارتباطی با تحریم ها ندارد.
به گفته وی، تحریم ها فقط این مشکلات را بیشتر آشکار کرد و با برداشته شدن تحریم ها باید تدابیری اتخاذ شود تا بار دیگر دشمنان با تکیه بر اهرم مشکلات اقتصادی، ما را هدف قرار ندهند.
این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مردم ایران یک عمر برای منابع بلوکه شده ارزی هزینه داده و این منابع متعلق به نسل های آینده است، افزود: نباید این منابع پس از آزاد شدن تبدیل به ریال شده و خرج شود که در این صورت، مشکلات اقتصادی دو چندان می شود.
وی، تنها دستاورد توافق هسته ای را آزاد شدن منابع ارزی دانست و افزود: اکنون یک فرصت تاریخی برای ایران ایجاد شده تا بتواند اقتصاد خود را احیا کند بنابراین باید این منابع تبدیل به تکنولوژی شوند و برای تولید به کار رود؛ اگر این منابع به راحتی هزینه شود، فرصت طلایی از ملت ایران گرفته می شود و لطمه بسیار سنگینی به توسعه بلندمدت کشور وارد خواهد کرد.

irna


753
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش