همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

قیمت برق در ترازوی افزایش و ثبات

7 دی 1394

در حالی که مدیرعامل توانیر از افزایش تعرفه های برق در سال آینده خبر می دهد، اما وزیر نیرو معتقد است که تاکنون هیچ تصمیمی برای این موضوع گرفته نشده و قرار بر افزایش قیمت برق نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا، با شروع سال جدید قیمت کالاها و خدمات نیز جدید می شود. این صحبتی است که مدیرعامل توانیر نیز به آن اذعان داشته و معتقد است که در سال آینده قیمت برق نیز مانند سایر محصولات افزایش میابد.

کردی با بیان اینکه افزایش قیمت برق برای سال آینده در سطح یک طرح در وزارت نیرو و هیات دولت مطرح شده است،اظهار کرد: براساس مکاتبات صورت گرفته احتمال افزایش قیمت برق برای سال آینده وجود دارد. اما تاکنون درصد این افزایش مشخص نشده است.

 

از سوی دیگر وزیر نیرو بر این باور است که تاکنون بحثی درباره‌ی افزایش قیمت آب و برق برای سال آینده نشده است و تا زمانی که درباره این موضوع صحبت نشود نمی‌توان پاسخی داد.

 

در این میان نیز بسیاری از کارشناسان و دست اندکاران برقی صرفه جویی و بهره وری را به افزایش قیمت برق مربوط می دانند و معتقدند که تنها افزایش قیمت می توان ارزش واقعی یک کالا را نشان دهد تا جایی که به گفته عزیز‌الله حاج‌ولی مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه تولید هر کیلووات ساعت برق بدون احتساب سوخت برای وزارت نیرو 45 تومان ضرر دارد که همین مساله نیز موجب ایجاد بدهی 32 هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه شده است.

وی با بیان اینکه تا سال 1387 مابه‌التفاوت قیمت آب و برق در بودجه وزارت نیرو لحاظ می‌شد و دولت این میزان را تامین می‌کرد، اظهار کرد: هرچه زمان به این روال پیش برود میزان این بدهی نیز سنگین‌تر می‌شود لذا تا زمانی که قیمت واقعی نشود وضعیت به همین روال است، به همین دلیل باید فکری اساسی برای این مساله اندیشیده شود.

به طور کلی با توجه به اینکه تاکنون سناریو افزایش قیمت برق نا تمام مانده است می‌توان گفت که چاره‌ای جز منتظر ماندن برای مشخص شدن پیروزی یکی از کفه های ترازو نیست اما آنچه به گوش می‌رسد نواهایی درباره گرانی قیمت برق است.

منبع:ایسنا


796
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش