همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

مذاکرات شرودر و هیات آلمانی در تهران/ روابط اقتصادی اولویت نخست

21 دی 1394

به گزارش ایرنا، حضور شرودر به عنوان سرپرست هیات تجاری در سفر به ایران، نشان می دهد که شرکت های این کشور در صددند در رقابت با دیگر کشورهای غربی، جایگاه اول خود را در تجارت با ایران احیا کنند.
براساس برنامه اعلام شده، قرار است صدراعظم سابق آلمان با مقام های بلندپایه ایران از جمله با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت، علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی، آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت و ولی الله سیف رییس بانک مرکزی دیدار کند.
به گزارش ایرنا از برلین، سفر صدراعظم سابق آلمان به ایران غیررسمی بوده و به عنوان رییس افتخاری اتحادیه بازرگانان خاورمیانه و خاور نزدیک موسوم به «نوموف» (NUMOV) صورت می گیرد.
طبق برنامه اعلام شده در این سفر قرار است هیات آلمانی در دو گروه در ایران حضور یابد. گروه اصلی به ریاست «گرهارد شرودر» در ساعت هشت و نیم امشب به وقت تهران وارد فرودگاه مهرآباد و گروه دیگر نیز فردا وارد تهران خواهند شد.
« شرودر» ابتدا قرار بود در ماه نوامبر سال 2015 به ایران سفر کند، اما به دلیل درگذشت هلموت اشمیت صدراعظم اسبق آلمان این سفر به تعویق افتاد.
به دنبال توافق هسته ای ایران، هیات های تجاری از کشورهای مختلف از جمله آلمان به تهران سفر و با مقامات ارشد ایران برای گسترش روابط و همکاری های اقتصادی دیدار و گفت و گو کرده اند. 
پیش از این، به دنبال توافق هسته ای ایران و 1+5، زیگمار گابریل معاون صدر اعظم و وزیراقتصاد و فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان به ایران سفر کرده بودند.
کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اروپایی اعلام کرده اند که در صدد احیای روابط تجاری خود با تهران و سرمایه گذاری در ایران هستند.

منبع:ایرنا


807
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش