همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

اوباما مجوز فروش هواپیمای مسافری به ایران را صادر کرد

26 دی 1394

یو اس ای تودی نوشت: مقام های کاخ سفید گفتند با تایید اجرای تعهدات ایران در برجام توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی، تحریم ها کاهش خواهد یافت و گفتند که مرحله اعلام تایید بسیار نزدیک است.
«بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری بلومبرگ گفت: ایرانیان تقریباً تمامی گام های مهم را برداشته اند و تایید آژانس نیز آغاز کننده «روز اجرا» خواهد بود.
رودز گفت: این اتفاق باید به زودی و به طور حتم در روزهای آتی رخ دهد و آن زمان است که تحریم ها کاهش می یابد.
در سال 2010 (1389) کنگره به اوباما اختیار داد که مجوز صدور اجناس، خدمات یا فنآوری هایی را که «به نفع آمریکا» می باشد، صادر کند و اوباما هم این اختیار را دیروز (جمعه) به جان کری تفویض کرد.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری های بین المللی جمعه شب از سفر وزیر امورخارجه آمریکا به وین برای گفت وگو با «محمدجواد ظریف» و «فدریکا موگرینی» خبر دادند و همزمان کاخ سفید حکم تفویض اختیارات رئیس جمهوری آمریکا به جان کری در زمینه رفع تحریم های هسته ای را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش ها، وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه در وین نشست سه جانبه ای با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ظریف همتای ایرانی خود خواهد داشت، تا در مورد توافق هسته ای ایران گفت وگو کند. 
همزمان دفتر سخنگوی کاخ سفید، متن حکمی را منتشر کرده که در آن «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا اختیارات لازم را در مورد رفع تحریم های ایران به وزیر خارجه خود تفویض کرده است.
اوباما اواخر مهرماه، در راستای اجرای تعهدهای آمریکا در توافق هسته ای به دولت این کشور دستور داده بود که تحریم ها علیه ایران را در روز اجرای توافق هسته ای لغو کند.
پس از آن وزارت خزانه داری آمریکا نیز اعلام کرد که به دنبال دستور اوباما، با اجرایی شدن برجام، مجوز لغو تحریم ها علیه دولت ایران را صادر می کند.

منبع:ایرنا


806
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش