همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

بررسی چشم انداز همکاری ایران و ژاپن در دیدار وزرای اقتصادی دو کشور

17 بهمن 1394

به گزارش ایرنا، دکتر علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که به منظور امضای موافقتنامه دوجانبه حمایت از سرمایه گذاری بین ایران و ژاپن در قالب سفری سه روزه در توکیو به سر می برد، بعد از ظهر روز گذشته (پنجشنبه) با همتای ژاپنی خود دیدار و گفت وگو کرد.
«تارو آسو» وزیر دارایی و معاون نخست وزیر ژاپن در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر وزیر اقتصاد کشورمان به توکیو، از گسترش همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.
طیب نیا نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و دیرینه ایران و ژاپن، گفت: با لغو تحریم ها زمینه برای توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور فراهم تر شده است.
وزیر اقتصادی کشورمان همچنین با تأکید بر اینکه برای تهران، ژاپن یکی از اولویتهای تقویت همکاری در دوران جدید محسوب می شود، لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور را در فضای پس از لغو تحریم های بین المللی مورد تأکید قرار داد.
در جریان مذاکرات طیب نیا و همتای ژاپنی اش در توکیو همچنین چشم انداز مناسبات تجاری دو کشور و راهکارهای گسترش این روابط در ماه های پیش رو مورد تبادل نظر طرفین قرار گرفت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در سفر سه روزه خود به ژاپن که از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده، ضمن ملاقات با سه نفر از وزرای دولت این کشور و شرکت در سمینار سرمایه گذاری ایران، همچنین توافقنامه دوجانبه حمایت از سرمایه گذاری بین دو کشور را امضا خواهد کرد.

irna.ir


814
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش