همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

فعالان اقتصادی خارج از تور مالیاتی شناسایی می شوند

19 بهمن 1394

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، «سیدکامل تقوی نژاد» در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی قانون جدید مالیات های مستقیم در دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد سال آینده به منظور شناسایی آن دسته از فعالان اقتصادی که در تور مالیاتی نیستند، رسیدگی های دقیق و قانونی انجام می شود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: افزایش سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی در سال های آتی از طریق گسترش دامنه شناسایی ها و واحدیابی های میدانی و مکانیزه انجام می گیرد.
وی تاکید کرد قانون مالیات های مستقیم به سوی شفاف تر شدن هر چه بیشتر پیش می رود و گفت: ماموران مالیاتی حق برداشت سلیقه ای از قانون را ندارند و آیین نامه ها، دستورالعمل ها و بخشنامه هایی که از سوی مدیریت سازمان تدوین می شود، مبنای اجرای صحیح قانون خواهد بود.
تقوی نژاد گفت: رویکرد قانون جدید مالیات های مستقیم بر مردم گرایی و توجه به حقوق آنان استوار است.
وی افزود: ماموران مالیاتی باید به قوانین مالیاتی به ویژه بخش هایی که در ارتباط با رعایت حقوق مودیان است، اشراف عمیقی داشته باشند.
تقوی نژاد تاکید کرد رابطه نظام مالیاتی با مردم باید بر قانون استوار باشد و گفت: نباید ارتباط نظام مالیاتی با مردم، خشک و بی روح باشد و باید به سوی تعامل هر چه اثربخش تر با مردم و اعتمادآفرینی بیشتر پیش رفت.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر اهمیت سالم سازی امور و سلامت نظام اداری به عنوان یکی از اولویت های اساسی سازمان اشاره کرد و گفت: تامین درآمدهای مالیاتی، رسالت و وظیفه اساسی سازمان امور مالیاتی است و کارکنان این سازمان باید با شرافت و پاکدستی این ماموریت را انجام دهند.
وی یادآوری کرد شورای عالی مالیاتی و هیات های حل اختلاف مالیاتی، نقش مهمی در تعیین تکلیف و حل و فصل دعاوی مالیاتی دارند و گفت: باید تا حد امکان فرایند رسیدگی به شکایت ها و اطاله دادرسی ها را کاهش داد.
تقوی نژاد درباره اصلاحیه قانون مالیات ها و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی گفت: از نقاط مثبت این اصلاحیه آن است که شرایط کلی حاکم بر این قانون به سوی مردم گرایی و حل مشکل های کنونی نظام مالیاتی پیش می رود. همچنین این قانون رویکرد ویژه ای به رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در کشور دارد.
وی تاکید کرد پس از موفقیت تیم برجام در عرصه دیپلماسی، اکنون کشور به یک حماسه اقتصادی نیازمند است.
تقوی نژاد گفت: در شرایط کنونی کشور، ما به یک مدیریت جهادی نیاز داریم؛ مدیریتی که بر مبنای آن تلاش مجاهدان عرصه اقتصادی بیش از پیش شود.

irna


863
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش