همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

هیچ یك از شركت های ایرانی به استفاده از آسمان عربستان نیاز ندارند

18 فروردین 1395

ابراهیم مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: با قطع روابط سیاسی پروازهای برنامه ای شركت هواپیمایی ایران ایر و ماهان از مشهد به دمام عربستان نیز قطع شده است و در حال حاضر شركت های ایرانی به مقاصد شهرهای عربستان سعودی پرواز ندارند.
وی یادآور شد: با توجه به اینكه شركت های ایرانی «پروازهای برنامه ای» برای سفر به كشورهای افریقایی ندارند، لذا از آسمان عربستان سعودی نیز عبور نمی كنند؛ بنابراین تصمیم شورای هواپیمایی عربستان سعودی مبنی بر ممنوعیت عبور پروازهای شركت ماهان از آسمان این كشور، بر فعالیت شركت های هواپیمایی ایرانی تاثیری ندارد.
به گزارش ایرنا، با قطع روابط سیاسی بین ایران و عربستان سعودی، عادل‌الجبیر وزیر امور خارجه این كشور خواستار لغو پروازها و ممنوعیت سفر اتباع سعودی به ایران شد و از 16 دی ماه سال 1394 تمام پروازهای برنامه ای بین مشهد - دمام و بالعكس توسط شركت های هوایی ایران ایر، ماهان و سعودی لغو شد.
با لغو پروازهای عمره از اوایل سال 1394 توسط ایران در اعتراض به بی‌اخلاقی‌های ماموران فرودگاه جده، چهار پرواز هفته ای باقی مانده در مسیر مشهد - دمام و پنج پرواز عبوری شركت سعودی از آسمان ایران از اواسط دی ماه سال گذشته لغو شد و هم اكنون هیچ پروازی بین دو كشور انجام نمی شود.
به بهانه رعایت آیین نامه های ایمنی پروازها، روزنامه الریاض عربستان به تازگی اعلام كرد شورای هواپیمایی عربستان سعودی پرواز هواپیماهای شركت ماهان را به عربستان یا عبور از حریم هوایی این كشور ممنوع كرده است.

منبع:ایرنا


684
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش