همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

ابلاغ 10 شاخص قیمت تمام شده خدمات

13 شهریور 1395

قیمت تمام شده که ارتباط مستقیم با بهره وری و جهاد اقتصادی دارد گام مهمی برای عملیاتی کردن اسناد ، قوانین و ایین نامه ها در این باره است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت : 10 شاخص کمی و کیفی برای محاسبه قیمت تمام شده خدمات در بخش های دولتی و عمومی ابلاغ شده است.  

 

به گزارش تابناک، آقای فروزنده در نخستین همایش کاربردی قیمت تمام شده خدمات در بخش دولتی و عمومی با بیان اینکه از 15 سال قبل در قوانین و اسناد کشور موضوع قیمت تمام شده برجسته شد ، افزود : قیمت تمام شده که ارتباط مستقیم با بهره وری و جهاد اقتصادی دارد گام مهمی برای عملیاتی کردن اسناد ، قوانین و ایین نامه ها در این باره است.

 

وی گفت : در برنامه های سوم و چهارم ، قانون مدیریت کشوری و برنامه پنجم ظرفیت های قانونی بسیار مناسبی دراین باره دیده شد تا بتوانیم برای افزایش بهره وری فعالیت هایی که نتیجه گرا هستند پس از شاخص سازی و استاندارد سازی تفاهم نامه هایی را با مدیران اجرایی امضاء کنیم.

 

فروزنده افزود : در قانون تاکید شده است اگر دستگاههایی از طریق بهره وری بتوانند صرفه جویی هایی داشته باشند می توانند مقدار صرفه جویی را که به هر میزان باشد به کارکنان خود اختصاص دهند.

 

وی فعالیت های حاکمیتی ، امور زیربنایی و بخش های اقتصادی را در محاسبه و کاهش قیمت تمام شده مهم ارزیابی کرد و گفت : ماده 16 قانون خدمات کشوری سازکارهای قیمت تمام شده خدمات را به خوبی پیش بینی کرده است اما دستگاهها حرکت چندانی دراین باره انجام نمی دهند.

 

فروزنده با بیان اینکه دولت الکترونیک می تواند دراین باره نقش به سزایی داشته باشد، افزود : تربیت نیروی انسانی متعهد و معتقد هم سهم بسزایی در این فرایند دارد زیرا اگر نیروی انسانی به اهداف برنامه باور نداشته باشد نباید انتظار موفقیت داشت.

 

وی با تاکید براینکه تنها راه نجات کشور هزینه و مصرف درست منابع است ،گفت : این امر زمانی محقق می شود که قیمت تمام شده خدمات در بخش های دولتی و عمومی کاهش یابد.

 

معاون رییس جمهور پیش بینی سازکارهای پاسخگویی و نظارتی ، تغییر رویکرد ، استفاده از سازکارهای قانونی و حسابداری تعهدی را در محاسبه درست و کاهش قیمت تمام شده تاثیرگذار دانست و افزود : به طور مثال در حال حاضر 4300 ساختمان دولتی در تهران وجود دارد و همچنان گفته می شود برای نیروها کمبود فضا وجود دارد.

 

منبع : تابناک

 

از محور های دومین همایش بین المللی حسابداری ، اقتصاد و بانکداری ، محاسبه و مدیریت قیمت تمام شده در شرایط کنونی و هدفمندی یارانه ها و قیمت تمام شده محصولات و خدمات است. پژوهشگران علاقمند به این حوزه می توانند مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

واحد اطلاع رسانی دومین همایش بین المللی جامع حسابداری، اقتصاد و بانکداری

برچسب ها : همایش ، همایش بین المللی ، حسابداری ، همایش بین المللی حسابداری، کنگره ، اقتصاد ، بانکداری ، حسابرسی ، دانش مالی ، گزارشگری مالی ، اقتصاد مقاومتی ، سرمایه ، بازار سرمایه ، مالیات ، سلامت مالی ، سلامت مالیاتی ، مسائل مالی ، مالیات بر ارزش افزوده ، سهام ، بازار ، صورتهای مالی ، یارانه ، هدفمندی یارانه ها ، ، اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، بورس ، سیاست مالیاتی ، مالیات سبز ، فرار مالیاتی ، سرمایه گذار ، مدیریت ریسک ، فضای کسب و کار ، کسب و کار ، بانک مرکزی ، معوقات بانکی ، پول شویی ، پول ملی ، بانکداری الکترونیک ، بانکداری خصوصی 


1035
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش