همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

زنگنه: اوپک تصمیمی استثنائی گرفت

10 مهر 1395

به گزارش رویترز در گزارشی با عنوان «اولین توافق اوپک از سال ۲۰۰۸ برای کاهش تولید» نوشت: اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ در زمینه کاهش تولید به توافق رسیدند.  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران که کشورش در نشست های قبلی اوپک با عربستان منازعه داشت، پس از نشست چهارشنبه در الجزایر گفت: اوپک امروز یک تصمیم استثنایی گرفت و پس از دو و نیم سال برای مدیریت بازار به اجماع رسید. 

زنگنه و سایر وزیران عضو اوپک اعلام کردند که این سازمان تولید خود را تا حد محدوده ۳۲.۵ تا ۳۳ میلیون بشکه نفت در روز کاهش خواهد داد. اوپک تولید کنونی نفت خود را حدود ۳۳.۲۴ میلیون بشکه در روز برآورد می کند. زنگنه افزود: ما تصمیم گرفتیم که میزان تولید نفت را حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهیم. 

رویترز عنوان کرد : این اقدام موجب برقراری مجدد سقف تولید اوپک می شود که حدود یک سال پیش رها شده بود. با این وجود این موضوع که هر کدام از کشورهای عضو چه مقدار نفت تولید خواهند کرد، تصمیمی است که باید در نشست رسمی بعدی اوپک در ماه نوامبر اتخاذ شود. در نشست نوامبر، اوپک همچنین کشورهای غیرعضو اوپک مانند روسیه نیز به کاهش تولید دعوت خواهند شد. 

رویترز نوشت که در پی تصمیم چهارشنبه شب وزیران نفت اوپک قیمت نفت حدود ۵ درصد افزایش یافت و هربشکه بالای ۴۸ دلار دادوستد شد. «فیل فلاین» تحلیلگر ارشد مسائل انرژی به رویترز گفت: این اولین تصمیم اوپک در مدت هشت سال گذشته است و این سازمان ثابت کرد که حتی در دوره تولیدات نفت از منابع ماسه ای (شیل) نیز دارای اهمیت است. وی افزود: این پایان جنگ تولید است و اوپک مدعی پیروزی در این جنگ است. 

مجمع بین‌المللی انرژی از ۲۶ تا ۲۸ سپتامبر در الجزیره در حال برگزاری است.  نشست عادی ۱۷۱ اوپک به منظور بررسی تحولات بازار نفت روز ٣٠ نوامبر امسال (١٠ آذرماه) با حضور ١٤ عضو این سازمان در مقر اوپک در وین برگزار می شود.

از محور های دومین همایش بین المللی حسابداری، مدیریت هزینه در اقتصاد مقاومتی است. پژوهشگران علاقمند به این حوزه می توانند مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

واحد اطلاع رسانی دومین همایش بین المللی حسابداری، اقتصاد و بانکداری

 

برچسب ها : کنفرانس ، بین المللی ، حسابداری ، همایش ، 95 ، کنگره ، سیاست مالیاتی ، مالیات سبز ، فرار مالیاتی ، سرمایه گذار ، مدیریت ریسک ، فضای کسب و کار ، کسب و کار ، بانک مرکزی ، معوقات بانکی

 

 

 


1016
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش