همایش بین المللی جامع حسابداری


 

 

جستجو در همایش بین المللی حسابداری
Loading

رشد اقتصادی 6.7 درصدی چین تحقق یافت

29 مهر 1395

به گزارش ایرنا، اوایل سال جاری میلادی «لی کچیانگ» نخست وزیر چین در گزارشی به کنگره ملی خلق پیش بینی کرد رشد اقتصادی کشورش تا پایان سال به 6.5 تا 7 درصد خواهد رسید.
او همچنین تاکید کرد که اگرچه این پایین ترین رشد در ۲۵ سال گذشته است اما هنوز از بسیاری کشورهای دیگر بالاتر به حساب می آید.
رشد اقتصادی چین در نیمه اول سال جاری میلادی هم به میزان 6.7 درصد رسیده بود و احتمال می رود رشد در کل سال در همین رقم باقی بماند.
اداره آمار چین در تارنمای خود آورده که ارزش تولید ناخالص داخلی کشور در ۹ ماه سال جاری میلادی به هفت هزار و ۸۷۰ میلیون دلار رسیده است.
این اداره می افزاید که اصلاحات در حال شکل گیری است و بخصوص در بخش های صنعتی دولت توانسته اند گام های بلندی بردارد که به رشد اقتصادی مساعدت کرده است.
در بخش خرده فروشی کالاهای مصرفی در ۹ ماه سال ۲۰۱۶ میلادی چین یک رشد ۱۰ ممیز چهار درصدی را تجربه کرده است که اداره آمار آن را یک نشانه خوب از وضعیت کشور می داند.
دولت چین پیشتر نیز اعلام کرده بود که بتدریج برای رشد اقتصادی اتکا به صادرات و سرمایه گذاری را کاهش خواهد داد و بر افزایش مصرف داخلی تکیه خواهد نمود.
در بخش سرمایه گذاری دارایی های ثابت چین شاهد یک رشد هشت ممیز دو درصدی در این مدت بوده و سرمایه گذاری در بخش مسکن هم نزدیک به ۵ ممیز هشت درصد رشد کرده است.
دولت چین اعلام کرده است که از سرمایه گذاری افراطی در بخش مسکن خواهد کاست و برای همین منظور از بانک ها خواسته است شرایط اعطای وام را سخت تر کنند تا سرمایه ها فقط در این بخش انباشته نشود.
اقتصاد چین در سال ۲۰۱۵ در حدود 6.9 درصد رشد داشت که به کمترین میزان خود در ۲۵ سال گذشته رسیده است.
براساس نظرسنجی که پیشتر توسط رویترز صورت گرفته بود، تحلیل گران در آن پیش بینی کرده بودند که آمار مرتبط با تولید ناخالص داخلی چین، به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا نشان خواهد داد که این کشور، با ثبات در رشد اقتصادی مواجه شده است و هدف گذاری دولت در سال جاری برای رشد اقتصادی ثابت، محقق خواهد شد.

از محور های دومین همایش بین المللی حسابداری، مدیریت هزینه در اقتصاد مقاومتی است. پژوهشگران علاقمند به این حوزه می توانند مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

واحد اطلاع رسانی دومین همایش بین المللی حسابداری، اقتصاد و بانکداری


1166
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی ویژهتماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش